System dla cateringu
dietetycznego

Kiedy zaczynasz myśleć o otwarciu takiego biznesu jak catering dietetyczny, zazwyczaj układasz swoje plany uwzględniając w nich stworzenie odpowiedniej przestrzeni i zbudowanie zespołu, który przysłowiowo pociągnie ten wózek. Znajdujemy lokal, kupujemy lub dzierżawimy odpowiednie wyposażenie, przydzielamy zadania personelowi. Budujemy stronę internetową lub tworzymy profil na FB i Insta no i działamy!

ale… czy to na pewno wystarczy?

Cóż, istnieje cień szansy, że można skutecznie wystartować w takim oto modelu i z czasem budować strategię marki, ale w rzeczywistości, tego typu działania kończą się dużymi problemami natury technicznej, stratą czasu oraz pieniędzy.

Prowadzenie cateringu dietetycznego
bez odpowiedniego oprogramowania

Wiele firm rozpoczynających działalność jako catering dietetyczny startuje bez wykupienia czy dzierżawy oprogramowania. W praktyce wygląda to tak, że klienci składają zamówienie drogą mailową lub telefonicznie, a obsługa klienta – tu często sam właściciel czy manager – wprowadza ich dane do arkusza excel, wpisując w kolejne rubryki imię, nazwisko, telefon, adres oraz informacje dotyczące wybranej diety, nietolerancji pokarmowych, alergii czy innych ewentualnych uwag klienta. Informacji tych jest zwykle bardzo, bardzo dużo, a aby zamówienie było kompletne, trzeba je w pełni przekazać kuchni, by przygotowała nie tylko odpowiednią liczbę diet, ale również ugotowała je tak, żeby wszystko odbyło się zgodnie z wymaganiami klienta i obowiązującymi standardami.

Bez właściwego systemu
nie trudno o pomyłkę.

Pierwsze problemu pojawiają często już przy wprowadzaniu danych. Może się zdarzyć, że czegoś nie dosłyszymy, źle wpiszemy, przekręcimy, a klient dostając maila z potwierdzeniem zamówienia zawierającym błędy lub co gorsza otrzymując pomyloną dietę będzie delikatnie mówiąc „zaskoczony”. Okey… nie owijajmy w bawełnę. Będzie wkurzony.

Kolejne niedogodności czekają nas przy tworzeniu listy zakupów. Jeśli nie mamy dobrze spisanej listy diet, a tym samym wykazu składników użytych przy konkretnych przepisach i sposobu ich „obrabiania”, nie mamy zbyt wielkich szans na udane zakupy – takie, gdzie nie kupimy czegoś dużo za dużo ani znowu za mało. Oj tak, oba scenariusze zdarzają się bardzo często, a potem martw się człowieku, co z tym zrobić.

Nie boli Was jeszcze głowa? ???? No to lecimy dalej z listą potencjalnych problemów, jakie mogą spotkać Wasz catering dietetyczny jeśli nie zabezpieczycie się właściwym systemem do jego prowadzenia.

Następnym problemem pozostają kwestie dotyczące sposobu gotowania, a następnie przygotowywania i pakowania posiłków. Bez właściwego zaplecza w postaci usystematyzowanych raportów ciężko przekazać kuchni informację, ile i czego ma przygotować, czym posypać czy jak przyozdobić danie lub czego nie dorzucać klientowi z wykluczeniami (to już w ogóle level hard). Wszystko to wymagać będzie Twojej lub dedykowanego pracownika czujności i ogromnego skupienia, bo o błąd bardzo, ale to bardzo łatwo.

Na koniec sugerujemy pochylić się już nad samą dystrybucją naszej diety czyli tym, jak będziemy zarządzać własną flotą czy jak będziemy zlecać firmie zewnętrznej dostawę naszych pudełek. Trzeba pomyśleć o ustaleniu trasy, przypisaniu adresów kolejnym kierowców oraz co ważne, a może jeszcze ważniejsze, trzeba dokładnie opracować proces opisania pudełek i toreb dla kierowców, żeby wiedzieli, co gdzie dowieźć.

Jest tego trochę co nie?

Odpowiednie oprogramowanie chroni Twój
catering
przed zbędnymi pomyłkami

Aby uniknąć wszystkich powyższych kłopotów i zniwelować ryzyko ich wystąpienia do minimum, warto pokusić się o konkretne i przede wszystkim skuteczne rozwiązanie w postaci odpowiedniego systemu do zarządzania cateringiem. MasterLife CRM to oprogramowanie kompletne, które stanowi swoistą tarczę przed problemami logistycznymi, które mogą pojawić się podczas prowadzenia firmy specjalizującej się w dietach pudełkowych.

Nasz system pozwoli Ci kompleksowo zarządzać zamówieniami – od momentu, w którym klient złoży zamówienie, aż do chwili, kiedy otrzyma swoją dietę. Z MasterLife CRM na Twojej stronie pojawi się dedykowany formularz – sklep, poprzez który klient złoży zamówienie wybierając interesującą go dietę, ustawi czas trwania diety oraz miejsce jej doręczenie, opłaci zamówienie przez płatności online, a po zakupie będzie mógł nim zarządzać poprzez panel klienta. Wszelkie zmiany, jakie zdecyduje się wprowadzić, będą dla Ciebie widoczne od strony administratora przez co nie umknie Ci żadna modyfikacja.

Wybierając MasterLife CRM otrzymasz dostęp do oprogramowania, które sprawdzi się dla każdej osoby w Twojej firmie – właściciela, managera, kucharzy, DIETYTYKA, kierowców oraz osób odpowiedzialnych za pakownię czy dział marketingu. Ty, jako właściciel możesz sam decydować, do jakich modułów dostęp dasz poszczególnym osobom, a w historii zmian sprawdzisz, kto wprowadził poszczególne działania.

Wybierz odpowiednie oprogramowanie dla Twojego cateringu i ciesz się skutecznym i bezproblemowym zarządzaniem firmą.

Postaw na MasterLife CRM. Postaw na oprogramowanie, które sprawi, że Twoja praca będzie dużo łatwiejsza i pozbawiona zbędnych problemów. Daj się przekonać, że właśnie nas potrzebujesz. Umów się na demo i poznaj lepiej nasz system do zarządzania cateringiem.

Umów demo

Zadzwoń do nas!

Umów demo

Zadzwoń do nas!

Szybkie i proste
wdrożenie

Szybkie i proste
wdrożenie

Bezpieczeństwo
danych

Bezpieczeństwo
danych

Współpraca z innymi
narzędziami

Współpraca z innymi
narzędziami

Wpisz swoje dane i przetestuj demo MasterLife CRM