27 kwietnia, 2022

Oprogramowanie dla cateringu dietetycznego – jak ułatwić sobie pracę w warszawskim cateringu

Skoro to czytasz, to z pewnością interesuje Cię warszawski rynek cateringów dietetycznych i to czy w stolicy, można z powodzeniem prowadzić firmę o takim profilu. I słusznie, że się tym interesujesz, bo Warszawa to zdecydowanie najmocniejszy punkt na polskiej mapie diet pudełkowych.

Być może do tej pory nie wiedziałeś, ale niemal 2/3 firm zajmujących się cateringiem oferuje lub zamierza oferować dostawy na terenie Warszawy i okolic. Świadczy to o tym, że warszawski rynek wciąż pozostaje nienasycony i jest tam duży popyt na rozwiązania typu zdrowe jedzenie pod drzwi. Oczywiście, jak nie trudno się domyślić, konkurencja na tym terenie jest silna i trzeba liczyć się z tym, że inni gracze mogą być dla nas sporym zagrożeniem.

Nie oznacza to jednak, że Warszawy trzeba unikać. Absolutnie! O Warszawe warto zabiegać ???? ale warto zrobić to tak, aby redukować koszty i poświęcony czas nie tracąc przy tym na jakości.

Jak to zrobić?

Właściwe oprogramowanie dla cateringu dietetycznego to podstawa

Wyobraź sobie, że masz zamiar zadbać o ogromne pole, które trzeba kolokwialnie mówiąc „obrobić”, a Ty nie masz do tego odpowiedniego sprzętu. Choć masz wspaniałych ludzi z sercem do pracy i wiedzą, to ich moce przerobowe są ograniczone i jak się okazuje, po prostu z czasem opadają z sił, a Ty tkwisz w martwym punkcie….

Tak samo jest z dietą pudełkową. Jeśli chcesz stworzyć catering dietetyczny, to oczywiście musisz zadbać o personel, ale nie może też zabraknąć Ci motoru, który całą Twoją firmę napędzi. Takim motorem lub jak zwykli nas nazywać nasi klienci, kombajnem, jest właśnie nasz MasterLife – system CRM do zarządzania cateringiem.

Używając MasterLife CRM kompleksowo łączysz wszystkie kluczowe punkty Twojego biznesu oszczędzając czas i pieniądze oraz budując trwałe, pozytywne relacje z Twoimi klientami.

Dlaczego warto postawić na MasterLife CRM?

Przede wszystkim dlatego, że jest to system, który choć zbiera bardzo pozytywne recenzje i wyróżnia się na rynku, to wciąż jest udoskonalany i wzbogacany o kolejne funkcjonalności. Jest takim naszym „dzieckiem”, o którego rozwój dbamy nieustannie czyniąc go takim systemem, z jakiego sami chcielibyśmy korzystać. Ponadto MasterLife jest intuicyjny i prosty w obsłudze, przez co wdrożenie nie trwa długo, a Ty w krótkim czasie możesz odczuć istotną zmianę w funkcjonowaniu Twojego biznesu. Tym, co warto jeszcze podkreślić jest fakt, że system ten pomoże pracownikom z każdego działu odciążając nie tylko właściciela, ale również dietetyka, kucharzy, kierowców i administrację.

Jak MasterLife CRM pomaga odnieść sukces w miastach takich jak Warszawa?

Na to pytanie można odpowiedzieć w prosty sposób – pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie zadbać o klienta, a to w dużym mieście, gdzie klientela jest mocno zróżnicowana, wydaje się być kluczowe. Z MasterLife nie tracicie czasu na układanie list zakupów (często nietrafionych) i nie wyrzucacie nadwyżek jedzenia czy odwrotnie – nie latacie po 100 razy do sklepu, aby coś dokupić. Zastosowane przez nas współczynniki i przeliczniki dają Wam konkretny obraz tego, ile i czego macie w danym czasie ugotować, aby spełnić wymogi Waszej Klienteli.

Dodatkowo dajemy Ci możliwość być w stałym kontakcie z Twoimi Klientami. Wysyłać im wiadomości, smsy, udzielać personalizowanych zniżek itd. Co tu dużo mówić. Po prostu możecie pokazać Waszym odbiorcom, że Wasz biznes tworzycie z myślą o nich.

O czym warto pamiętać prowadząc catering dietetyczny Warszawie (i nie tylko)?

Działając na warszawskim rynku cateringów dietetycznych musisz pamiętać, że masz do czynienia z silną konkurencją, która tak jak Ty zabiega o klientów. Dbaj więc o każdy szczegół tak, jakby był najważniejszy, bo nigdy nie wiesz, co zdecyduje o sukcesie bądź porażce.

Zadbaj o dobrze zbilansowane menu pełne smacznego jedzenie i graficznie pokaż je klientowi na Twojej stronie. Niech wygląd jedzenia stanie się Twoim atutem, a piękne zdjęcia i smaczne opisy przyciągną ciekawych nowych smaków klientów.

Skoncentruj się na tym, aby jedzenie przychodziło do klienta smaczne, świeże i estetycznie przygotowane. Niech będzie to spójne z ofertą ze strony, aby nie było rozczarownia.

Pielęgnuj relacje z klientami. Dbaj o media społecznościowe, wysyłaj smsy, maile, odpisuj na recenzje. Jeśli chcesz, możesz dać kod rabatowy lub inną zniżkę. Działaj marketingowo i buduj pozotywny wizerunek swojej firmy.

i co ważne… dbaj o swój zespół – o kucharzy, kierowców, dietetyka i o siebie samego. Postaraj się, aby każdy miał odpowiednie narzędzia, żeby wykonywać swoje zadania z należytą starannością, ale i bez straty czasu. Zapewnij dostęp do właściwego oprogramowania, które ułatwi pracę każdemu działowi Twojej firmy. Pokaż pracownikom jak łatwo można generować raporty w MasterLife, układać menu czy modyfikować zamówienia. Niech wiedzą, że firma ma system, który zdecydowanie ułatwia im pracę.

Jeśli chcesz poznać lepiej funkcjonalność MasterLife CRM i przekonać się, że jest to idealne wsparcie dla Ciebie i Twojego cateringu, umów się na demo i porozmawiaj z naszymi specjalistami, którzy wdrożą Cię w arkana pudełkowej diety.

Administrator  Masterlife

Ile do pudełka a ile do „gara”?

27 kwietnia, 2022|0 Comments

Odwiecznym problemem kuchni w cateringu dietetycznym jest stworzenie dokładnych wyliczeń, które pozwolą określić, jaką ilość produktów należy użyć, aby przygotować posiłki na dany dzień w ilości, jaką oferujemy klientom. Chcąc zniwelować tego typu kłopot, warto [...]

Własny system w cateringu dietetycznym

27 kwietnia, 2022|0 Comments

Jako MasterLife CRM wielokrotnie w swojej historii spotykaliśmy się ze zdaniem „Dziękujemy, ale nie jesteśmy zainteresowani, bo mamy własny system, który spełnia nasze oczekiwania.” Czasami udawało nam się zbić argumenty, dlaczego takie podejście jest złe, a czasami [...]