27 kwietnia, 2022

Dietetyk w cateringu dietetycznym – czyli jak to jest naprawdę?

Tak, wg. raportów o rynku cateringów dietetycznych przed Dietly.pl i MasterLife CRM blisko 90% cateringów współpracuje, bądź posiada wystarczającą wiedzę, aby odpowiednio bilansować menu. Osobną kwestią pozostaje pytanie na ile jest to dokładne?

Dietetyk w cateringu dietetycznym – jak wygląda praca?

W zależności od cateringu dietetycznego praca dietetyka może wyglądać różnie. W mniejszych firmach praca dietetyka jest dość często połączeniem obsługi codziennej firmy, układania menu i porad dietetycznych. Niestety, im więcej jest pracy tym mniej czasu na wszystko. Dodatkowo jeśli catering nie pracuje na systemie do zarządzania cateringiem dietetycznym, to generalnie odradzamy pracę w takich miejsca. Dietetyk może mieć niemalże gwarancję, że zaraz stanie się osobą odpowiedzialną za wszystko co wyżej + wydruk etykiet, ich naklejanie i pilnowanie, żeby kierowcy wzięli odpowiednie paczki. Nie mówiąc o reklamacjach i poradach dietetycznych.

Dlaczego układanie menu w cateringu dietetycznym jest inne?

Zanim spojrzycie na wynagrodzenie, dowiedzcie się, czy catering posiada system do zarządzania cateringiem MasterLife CRM. Czemu? Czemu nie może być inne narzędzie do układania np. diet indywidualnych? Otóż powód jest prosty – układanie diet w cateringu ma niewiele wspólnego z układaniem diet dla osób indywidualnych. Powodów jest co najmniej kilka i są to m.in koszty produkcji, odpady produkcyjne, osoby gotujące i pakujące, temperatury, czy sposoby podania, nie wspominając już o pudełkach. Oczywiście można zamknąć oczy na te wyzwania i układać menu, jak dla klientów indywidualnych, a następnie wysłać gotowe menu zapisane w PDF do cateringu, ale jest niemalże pewne, że coś gdzieś pójdzie nie tak, a osoba, która płaci za usługę spojrzy w pudełko i zrezygnuje.

Dlaczego warto szukać cateringów z MasterLife CRM?

MasterLife CRM posiada wbudowany moduł dietetyczny, który bierze pod uwagę najróżniejsze zmienne. Począwszy od tych oczywistych wymienionych wyżej poprzez dużo mniejsze smaczki i niuanse związane z żywieniem zbiorowym. Firmy korzystające z Mastera w zdecydowanej części nie tylko mają poukładane procesy związane z obsługą, czy produkcją. Dzięki temu możesz być pewny/a, że trafiając do firmy korzystającej z naszego oprogramowania nie będziesz osobą, która ma robić rzeczy nie mające związku z dietetyką.

Pracujesz w cateringu, gdzie nie korzystacie z MasterLife CRM?

Nie ma problemu. W swojej historii wdrażaliśmy najróżniejsze przypadki. Zarówno te ciężkie, kompletnie nie internetowe, jak również nowoczesne firmy, które doszły do etapu, gdzie zdecydowały się na MasterLife CRM ze względu na rozwój firmy.

Zadzwoń i dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić +22 112 0967.

Administrator  Masterlife

Ile do pudełka a ile do „gara”?

27 kwietnia, 2022|0 Comments

Odwiecznym problemem kuchni w cateringu dietetycznym jest stworzenie dokładnych wyliczeń, które pozwolą określić, jaką ilość produktów należy użyć, aby przygotować posiłki na dany dzień w ilości, jaką oferujemy klientom. Chcąc zniwelować tego typu kłopot, warto [...]

Własny system w cateringu dietetycznym

27 kwietnia, 2022|0 Comments

Jako MasterLife CRM wielokrotnie w swojej historii spotykaliśmy się ze zdaniem „Dziękujemy, ale nie jesteśmy zainteresowani, bo mamy własny system, który spełnia nasze oczekiwania.” Czasami udawało nam się zbić argumenty, dlaczego takie podejście jest złe, a czasami [...]