27 kwietnia, 2022

Czy tak naprawdę wiesz, na co wydawane są pieniądze w Twoim cateringu? – poznaj sekcję RAPORTY

 

Kasa ucieka Ci bokiem? Nie wiesz dlaczego budżet kurczy się szybciej niż zdążysz policzyć zyski? jeśli borykasz się z tego typu problemami tzn, że MasterLife jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie – korzystając z naszych raportów pozbędziesz się tego kłopotu. W jaki sposób możemy Ci pomóc? Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, jak nasze rozbudowane raporty pomagają zarządzać budżetem cateringu.

Wiele firm zajmujących się cateringiem dietetycznym boryka się z problemami finansowymi ze względu na to, że część środków jest po prostu wyrzucana w błoto. Wynika to z faktu, że brakuje konkretnej wiedzy i dokładnych danych, które wskazywałyby, jak naszą firmą zarządzać, co i w jakich ilościach kupować, w co inwestować itd. Z tej oto przyczyny tworząc system do zarządzania cateringiem MasterLife CRM postawiliśmy na przejrzyste raporty, które pozwolą Wam zobaczyć, gdzie i w co inwestujecie i co przynosi wam zysk.

Raporty MasterLife CRM – oszczędność czasu i pieniędzy

Jednym z większych problemów jest tworzenie realnej listy zakupów, która pozwalałaby kupować tyle lub prawie tyle, ile potrzebujecie by wyprodukować daną liczbę diet potrzebnych na konkretny dzień. Wiele firm otwarcie mówi, że ma ogromne straty w postaci niewykorzystanych towarów, gdyż kupuje po prostu zbyt dużo jedzenia. Z drugiej strony, są również takie firmy, które mają tendencję do kupowania zbyt mało, a potem głowią się, jak znaleźć czas by nagle dowieźć zapasy. Biorąc pod uwagę te właśnie niedogodności stworzyliśmy raport w postaci lista zakupów, w którym widzicie Państwo, co musicie kupić na dany dzień lub kilka dni, które bierzecie pod uwagę robiąc zatowarowanie. Lista zakupów generowana jest w oparciu o zamówione diety i składniki będące częścią przepisów przewidzianych w tych dietach. Cateringi, które korzystają z MasterLife i odpowiednio ustawiają na przepisach WOT i WOM dla konkretnych składników wracają do nas z feedbackiem, że ta funkcjonalność pozwala im realnie zaoszczędzić naprawdę duże kwoty, a przy tym czas i nerwy.

Innymi raportami, który ułatwiają Wam życie, pozwalają zaoszczędzić czas i tez często pieniądze (szczególnie kiedy płacicie ludziom stawki godzinowe), są raporty gramatury i raporty kuchnia czy kuchnia przepisy, które dają Wam jasną odpowiedź, ile „włożyc do gara”, żeby wyjąć z niego konkretną ilość i włożyć ją do pudełek.

tzw. Foodcost – czyli „diabeł tkwi w szczegółach”

Kolejną kwestią, która bywa problematyczna, a którą pozwala rozwiązać MasterLife CRM dla cateringów dietetycznych jest sprawa foodcostu czyli tego, ile nas kosztuje dana dieta. Te dane możemy zebrać wpisując uśrednioną lub nawet konkretną cenę przy danym składniku. Ba! Możemy nawet wpisać tam dostawcę. W ten sposób otrzymamy przybliżone koszty jakie ponosimy i ustalimy, jaką cenę jesteśmy w stanie zaoferować klientowi, aby jak to mówią „wilk był syty a owca cała”.

Raporty dla kierowców – jak uniknąć pomyłek w dostawach

Bywa, że podczas rozdziału paczek między kierowców dochodzi do pomyłek, a potem szukaj wiatru w polu czy martw się człowieku, gdzie jest dieta i dowoź ją na drugi koniec miasta. Z raportami dla kierowców, naklejkami kierowcy na torby przydzielonymi dla konkretnego pracownika unikasz tego typu sytuacji. W danym aucie jadą diety przeznaczone do doręczenia w danym obszarze, zgodnie z Twoimi wytycznymi. Jest to duże ułatwienie i suma sumarum oszczędność Twoich pieniędzy, które „przepalasz”, gdy dochodzi do błędów w dostawie.

Inne funkcjonalności, które wspomogą Twój portfel

Czy wiesz, że w MasterLife masz dostęp do rozbudowanych statystyk, które pokażą Ci, skąd przychodzą do Ciebie klienci (źródło pozyskania), do jakiego miasta dostarczasz najwięcej paczek, ilu klientów przedłuża zamówienie itd, a dzięki temu masz doskonałą podstawę do stworzenia skutecznych kampanii marketingowych. Możesz z reklamami dotrzeć właśnie tam, gdzie jest największe prawdopodobieństwo, że będą one skuteczne. Z drugiej strony patrząc dowiesz się, gdzie Twoja strategia nie zadziałała i ograniczysz potencjalne straty na przyszłość.

 

Administrator  Masterlife

Ile do pudełka a ile do „gara”?

27 kwietnia, 2022|0 Comments

Odwiecznym problemem kuchni w cateringu dietetycznym jest stworzenie dokładnych wyliczeń, które pozwolą określić, jaką ilość produktów należy użyć, aby przygotować posiłki na dany dzień w ilości, jaką oferujemy klientom. Chcąc zniwelować tego typu kłopot, warto [...]

Własny system w cateringu dietetycznym

27 kwietnia, 2022|0 Comments

Jako MasterLife CRM wielokrotnie w swojej historii spotykaliśmy się ze zdaniem „Dziękujemy, ale nie jesteśmy zainteresowani, bo mamy własny system, który spełnia nasze oczekiwania.” Czasami udawało nam się zbić argumenty, dlaczego takie podejście jest złe, a czasami [...]